Uczelniany System Zapewnienia Jakości Kształcenia (USZJK) Uniwersytetu Rolniczego im.Hugona Kołłątaja w Krakowie funkcjonuje w oparciu o Politykę Jakości Kształcenia (Załącznik nr 1 do Zarządzenia Rektora Nr 168/2021 z dnia 27 października 2021 roku).

grafika_ilustracyjna

Zasadniczym zadaniem USZJK jest monitorowanie oraz ocena jakości kształcenia studentów, doktorantów i słuchaczy studiów podyplomowych, w oparciu o ewaluację poziomu osiągnięcia zakładanych efektów uczenia się oraz związków tych efektów z potrzebami społeczeństwa i gospodarki, a także ocena wpływu czynników warunkujących przebieg kształcenia na osiąganie tych efektów. Wnioski płynące z analizy wyników wewnętrznego monitoringu i oceny stanowią podstawę doskonalenia wszystkich aspektów kształcenia oraz projektowania i wdrażania nowych rozwiązań w zakresie zarządzania procesami, ze szczególnym uwzględnieniem wysokiej skuteczności samego Systemu. USZJK obejmuje całokształt działań, które umożliwiają spełnienie wszystkich krajowych standardów jakości kształcenia, a także uwzględnia dobre praktyki międzynarodowe. Dla potrzeb oceny spełnienia wskaźników jakości kształcenia Uczelnia gromadzi i przetwarza oraz analizuje informacje i dane, pozyskane od wewnętrznych i zewnętrznych uczestników USZJK.

Zakres i zadania oraz narzędzia Uczelnianego Systemu Zapewnienia Jakości Kształcenia (Załącznik nr 2 do Zarządzenia Rektora Nr 168/2021 z dnia 27 października 2021 roku).

grafika_ilustracyjna