Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej

  Wydział Medycyny Weterynaryjnej

   Uniwersytet Rolniczy w Krakowie  

Godło Polski

grafika ilustracyjna

Przeniesienie Studenta z innej uczelni do Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Krakowie.

  

Przypominamy, że warunkiem koniecznym do przeniesienia jest dostarczenie kompletu dokumentów (pkt. 12) w terminie do 4 tygodni przed rozpoczęciem zajęć w danym semestrze studiów.

  

Zgodnie z regulaminem studiów:

  

  1. Student może przenieść się z jednego kierunku na drugi, w tej samej lub innej uczelni, krajowej lub zagranicznej oraz zmienić formę studiów, w trybie uznania i przeniesienia osiągnięć, na podstawie zajęć dotychczas zaliczonych.
  2. Uznanie i przeniesienie osiągnięć ma także zastosowanie w przypadku realizacji przez studenta części programu studiów na innej uczelni, w tym zagranicznej, na podstawie wcześniej zawartych porozumień i uzgodnień.
  3. Przenoszenie osiągnięć przez studenta odbywa się w trybie uznania zbieżności treści i efektów uczenia się, określonych dla właściwych zajęć, potwierdzonych zaliczeniem tych zajęć i przypisaniem punktów ECTS. Przy braku pełnej zgodności efektów uczenia się, dziekan jednostki przyjmującej określa zajęcia, których uzupełnienie jest konieczne, dla pełnej realizacji programu studiów obowiązującego w Uczelni, tzw. różnice programowe.
  4. Studentowi przenoszącemu osiągnięcia uznane w uczelni innej niż macierzysta, w tym zagranicznej, przypisuje się taką samą liczbę punktów ECTS, jaka została przypisana efektom uczenia się w programie studiów obowiązującym w Uczelni.
  5. Przypisana liczba punktów ECTS jest podstawą kwalifikacji studenta na odpowiedni etap studiów.
  6. Decyzję o uznaniu i przeniesieniu osiągnięć podejmuje dziekan wydziału przyjmującego, z zastrzeżeniem warunków określonych w § 14 ust. 16 pkt 1. Dziekan dokonuje stosownych wpisów w dokumentacji toku studiów, w tym ocen końcowych.
  7.  Do przeniesienia osiągnięć wymagane jest uzyskanie przez studenta zakładanych efektów uczenia się w dotychczas realizowanym programie studiów i uzyskanie liczby punktów ECTS, umożliwiającej zaliczenie semestru. Warunek nie dotyczy programów studiów realizowanych w ramach wymiany międzynarodowej.
  8. Jeżeli na określonym kierunku, poziomie i profilu studiów Uczelnia prowadzi kształcenie w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, student może uzyskać zgodę na zmianę formy studiów, o ile nie ma istotnych różnic w programie tych studiów oraz nie zaszły inne okoliczności uniemożliwiające taką zmianę, o których mowa w ust. 10.
  9. Rektor dla uznawania i przenoszenia osiągnięć z innej uczelni, a dziekan w obrębie Uczelni, może odmówić uznania i przeniesienia osiągnięć w przypadku: 
    • niespełnienia warunków określonych w ust. 6;
    • braku możliwości realizowania wykazanych różnic programowych;
    • gdy wymiar wykazanych różnic programowych jest wyższy niż określony w § 13 ust. 5; 
    • gdy limit przyjęć podczas rekrutacji na dany kierunek studiów i formę studiów został wypełniony;
    • gdy liczba studentów na danym roku uniemożliwia spełnienie norm jakości kształcenia, wynikających z dopuszczalnej liczebności grup studentów.
  10. Rektor dla uznawania i przenoszenia osiągnięć z innej uczelni, a dziekan w obrębie Uczelni, może odmówić uznania i przeniesienia osiągnięć w przypadku, gdy dotyczą one zmiany profilu kształcenia i uniemożliwiają realizację pełnego zakresu zajęć, dla których w programie studiów punkty ECTS zostały przypisane: zajęciom kształtującym umiejętności praktyczne – na profilu praktycznym; zajęciom związanym z prowadzoną w Uczelni działalnością naukową – na profilu ogólnoakademickim.
  11. Student ubiegający się o uznanie i przeniesienie osiągnięć przedkłada dziekanowi wydziału przyjmującego wniosek wraz z uzasadnieniem, w terminie co najmniej 4 tygodni przed rozpoczęciem danego semestru studiów. We wniosku określa kierunek, etap i formę studiów, na którym planuje kontynuować kształcenie.
  12. W przypadku przeniesienia z innej uczelni, student do wniosku, o którym mowa w ust. 11, dołącza: 
    • zgodę Rektora lub innej osoby pełniącej funkcję kierowniczą w uczelni, z której zamierza się przenieść; 
    • dokumentację dotychczasowego przebiegu studiów (tj. Obowiązujący program studiów, kartę przebiegu studiów, zaświadczenie o statusie studenta);
    • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwskazań do podjęcia w Uczelni studiów na kierunku, na którym jest ono wymagane przy rekrutacji 
  13. Student może przenieść się na inną uczelnię, za zgodą właściwego dziekana Uczelni, jeśli wypełni wszystkie obowiązki wynikające z niniejszego regulaminu i złoży kartę obiegową.
  14. W przypadku przeniesienia się studenta do innej uczelni, dokumenty przebiegu studiów przesyła się do uczelni, do której student się przeniósł, na wniosek uczelni przyjmującej. W Uczelni pozostaje kopia pisma wraz z wykazem przesłanej dokumentacji.

 

Komplet dokumentów należy złożyć w Dziekanacie WMW przy Al. Mickiewicza 24/28.