samorzad_1                       samorzad_2

11 marca studenci Weterynarii z UCMW wzięli udział w finale Ogólnopolskich Zawodów Z Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Mamy przyjemność ogłosić, że spośród 14 drużyn, nasza reprezentacja zdobyła II miejsce. Pozostałe zespoły biorące udział w rywalizacji to studenci wszystkich uczelni w Polsce, na których prowadzi się studia na kierunku Weterynaria.
W czasie Zawodów każda drużyna musiała przeprowadzić akcję ratunkową na fantomie psa lub kota w 3 różnych przypadkach stanów nagłych, w których znalazły się m.in. skręt żołądka, zatrucie czekoladą, tamponada serca, uraz kręgosłupa, hipotermia, wypadnięcie z okna, złamanie tylnej łapy czy zatrucie ksylitolem. Oceniane były: poprawne postawienie diagnozy, odpowiednie podejście do pacjenta, zlecanie niezbędnych badań dodatkowych, przeprowadzenie interwencji, fachowe posługiwanie się sprzętem medycznym, dobór i dawkowanie leków, zaangażowanie całego zespołu oraz praca lidera. Druga drużyna reprezentująca UCMW również zdobyła bardzo wysoką punktację.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych studentów! Równocześnie cieszymy się, że efekty kształcenia przyszłych lekarzy weterynarii są coraz skuteczniejsze i pozwalają nam osiągać sukcesy na skalę ogólnopolską.
W skład drużyny, która zajęła II Miejsce wchodzili: Angelika Grądalska, Klementyna Minorczyk, Mikołaj Nigbor, Karolina Nowak oraz zawodnik rezerwowy Grzegorz Warcholak
Drugi zespół reprezentowali studenci zaledwie trzeciego roku: Aleksandra Nykaza, Julia Paszek, Barbara Rymut i Vladylena Turchynyak.

samorzad_3

24 lutego odwiedziliśmy dwa Krakowskie Licea (VI i VIII) i przeszkoliliśmy w sumie ponad 200 osób w temacie pierwszej pomocy udzielanej psom i kotom. Było nam niesamowite miło, a przy okazji opowiedzieliśmy też o naszych studiach, działalności Samorządu i IVSA-y Kraków!
Dzień wcześniej odwiedziliśmy też III Liceum, razem z Biurem Promocji i znajomymi z Wydziału Leśnego.
Świetnie jest móc podzielić się swoją wiedzą, a jeszcze lepiej w tak bardzo praktyczny sposób.

samorzad_4

Minęło już trochę czasu od Balu Weterynarii 2023, który był równocześnie Balem Absolutoryjnym rocznika 2017/23. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tej nocy bawili się wspólnie z nami! Miło nam słyszeć wszystkie głosy Prowadzących, Absolwentów i Studentów, którzy mówią nam, że bawili się świetnie! Cieszymy się z tego, bo przecież głównym celem Balu jest co roku stworzyć atmosferę do poznania się od mniej akademickiej, ale jednak bardzo eleganckiej strony. Fantastycznie było widzieć Was wszystkich razem!
Szczególnie dziękujemy Domie i Moni z VI roku! To przede wszystkim dzięki Wam impreza udała się na takim poziomie. Będziemy tęsknić!
Mamy nadzieję, że za rok będzie nas na Balu jeszcze więcej!

samorzad_5

W okresie okołoświątecznym Studenci i Pracownicy UCMW zaangażowali się w szereg Akcji Charytatywnych, które chcemy krótko podsumować, żebyście wiedzieli, jak dużo dobra udało nam się wspólnie zrobić.
Szlachetna Paczka dla siedmioosobowej rodziny - wspólnie z WHiBZ zebraliśmy 888 zł, za które zakupiono artykuły spożywcze, słodycze, środki czystości oraz pieluchy. Ponadto w wysłanych paczkach znalazła się odzież, zabawki i artykuły szkolne, zebrane w budynku Uczelni.
Zbiórka nakrętek dla Marysi Heller - akcja zainicjowana i koordynowana przez studentkę pierwszego roku weterynarii, Gabrysię, ale przeprowadzona na zasięg 6 wydziałów naszej Uczelni. W sumie zebraliśmy 165 kg (!) nakrętek.
Zbiórka artykułów dla schroniska w Oświęcimiu - na UCMW zebrano puszki z karmą dla psów oraz kotów, paczki smaczków, opakowanie żwirku oraz kocyk. Szacujemy, że sumaryczny koszt zebranych artykułów to około 750 zł.
DKMS - chociaż Samorząd nie był zaangażowany w tę akcję, to Studenci Weterynarii brali w niej udział jako wolontariusze.
 Jesteśmy pod wielkim wrażeniem, jak wiele razem zdziałaliśmy! Dziękujemy za zaangażowanie i dobre serce każdemu z Was, a zwłaszcza Osobom, które koordynowały poszczególne akcje, przede wszystkim Ani, Gabrysi i Marysi. Mimo że jesteśmy najmniejszym z Wydziałów UR, to w kwestii akcji charytatywnych zdecydowanie inni mogą brać z nas przykład.

samorzad_6

Minął właśnie miesiąc, od kiedy wróciliśmy z Zimowego Rajdu Weterynarii. Tym razem do Zakopanego wybraliśmy się w prawie 50 osób, w terminie od 9 do 11 grudnia. Trzy dni spędziliśmy na integracji i odpoczynku od studiów, które (jak wszyscy wiemy) potrafią niesamowicie zmęczyć. W sobotę, chociaż niewyspani, przeszliśmy Doliną Chochołowską, a część z nas zdobyła również Grzesia.
W czasie powrotu do Krakowa zima zaskoczyła kierowców, a dzięki temu również nas. Mimo trudnych warunków, Pan Kierowca sprawił, że każdy z nas czuł się bezpiecznie.
Jesteśmy mega wdzięczni wszystkim, którzy brali udział w wyjeździe - jesteście super i cieszymy się, że mogliśmy Was lepiej poznać. Mamy nadzieję, że do zobaczenia na kolejnych rajdach - następny już na wiosnę. ;)

samorzad_7