Przeniesienie z innej Uczelni
Informujemy, że zgodnie z Regulaminem studiów wnioski o przeniesienie się na Wydział Medycyny Weterynaryjnej należy składać w terminie do 30 dni przed rozpoczęciem nowego semestru studiów.
Przeniesienie możliwe jest po zaliczeniu wszystkich przedmiotów przewidzianych na Państwa dotychczasowym programie studiów w Państwa Uczelni.
- Przenoszenie osiągnięć przez studenta odbywa się w trybie uznania zbieżności treści i efektów uczenia się, określonych dla właściwych zajęć, potwierdzonych zaliczeniem tych zajęć i przypisaniem punktów ECTS. Przy braku pełnej zgodności efektów uczenia się, dziekan jednostki przyjmującej określa zajęcia, których uzupełnienie jest konieczne, dla pełnej realizacji programu studiów obowiązującego w Uczelni, tzw. różnice programowe.
- Studentowi przenoszącemu osiągnięcia uznane w uczelni innej niż macierzysta, w tym zagranicznej, przypisuje się taką samą liczbę punktów ECTS, jaka została przypisana efektom uczenia się w programie studiów obowiązującym w Uczelni.
- Przypisana liczba punktów ECTS jest podstawą kwalifikacji studenta na odpowiedni etap studiów.
- Decyzję o uznaniu i przeniesieniu osiągnięć podejmuje dziekan wydziału przyjmującego, z zastrzeżeniem warunków określonych w § 14 ust. 16 pkt 1. Dziekan dokonuje stosownych wpisów w dokumentacji toku studiów, w tym ocen końcowych.
- Do przeniesienia osiągnięć wymagane jest uzyskanie przez studenta zakładanych efektów uczenia się w dotychczas realizowanym programie studiów i uzyskanie liczby punktów ECTS, umożliwiającej zaliczenie semestru. Warunek nie dotyczy programów studiów realizowanych w ramach wymiany międzynarodowej.
- Jeżeli na określonym kierunku, poziomie i profilu studiów Uczelnia prowadzi kształcenie w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, student może uzyskać zgodę na zmianę formy studiów, o ile nie ma istotnych różnic w programie tych studiów oraz nie zaszły inne okoliczności uniemożliwiające taką zmianę, o których mowa w ust. 10.
- Rektor dla uznawania i przenoszenia osiągnięć z innej uczelni, a dziekan w obrębie Uczelni, może odmówić uznania i przeniesienia osiągnięć w przypadku:
- niespełnienia warunków określonych w ust. 6;
- braku możliwości realizowania wykazanych różnic programowych;
- gdy wymiar wykazanych różnic programowych jest wyższy niż określony 46 w § 13 ust. 5;
- gdy limit przyjęć podczas rekrutacji na dany kierunek studiów i formę studiów został wypełniony;
- gdy liczba studentów na danym roku uniemożliwia spełnienie norm jakości kształcenia, wynikających z dopuszczalnej liczebności grup studentów.
- Rektor dla uznawania i przenoszenia osiągnięć z innej uczelni, a dziekan w obrębie Uczelni, może odmówić uznania i przeniesienia osiągnięć w przypadku, gdy dotyczą one zmiany profilu kształcenia i uniemożliwiają realizację pełnego zakresu zajęć, dla których w programie studiów punkty ECTS zostały przypisane:
- zajęciom kształtującym umiejętności praktyczne – na profilu praktycznym;
- zajęciom związanym z prowadzoną w Uczelni działalnością naukową – na profilu ogólnoakademickim.
- Student ubiegający się o uznanie i przeniesienie osiągnięć przedkłada dziekanowi wydziału przyjmującego wniosek wraz z uzasadnieniem, w terminie co najmniej 4 tygodni przed rozpoczęciem danego semestru studiów. We wniosku określa kierunek, etap i formę studiów, na którym planuje kontynuować kształcenie.
Wymagane Dokumenty:
-
- zgoda Rektora lub innej osoby pełniącej funkcję kierowniczą w uczelni, z której zamierza się przenieść;
- dokumentację dotychczasowego przebiegu studiów- ( Karta przebiegu studiów uzyskana z Dziekanatu);
- W przypadku zawiłego toku studiów prosimy również o dostarczenie zaświadczenia o byciu studentem;
- Program studiów obowiązujący w Uczelni, z której student zamierza się przenieść.
- Student może przenieść się na inną uczelnię, za zgodą właściwego dziekana Uczelni, jeśli wypełni wszystkie obowiązki wynikające z niniejszego regulaminu i złoży kartę obiegową.
- W przypadku przeniesienia się studenta do innej uczelni, dokumenty przebiegu studiów przesyła się do uczelni, do której student się przeniósł, na wniosek uczelni przyjmującej. W Uczelni pozostaje kopia pisma wraz z wykazem przesłanej dokumentacji.