Periodyki i wydawnictwa - wydziałowe, uczelniane, ogólnopolskie
Periodyki i wydawnictwa - wydziałowe, uczelniane, ogólnopolskie.
„Nauka i Szkolnictwo Wyższe” to periodyk poświęcony społecznym, edukacyjnym, prawnym i ekonomicznym problemom nauki oraz szkolnictwa wyższego w Polsce i na świecie. Pismo łączy perspektywę naukową i praktyczną. Pierwszy numer ukazał się w marcu 1993 roku. Autorami artykułów publikowanych w piśmie są wybitni przedstawiciele różnych dziedzin zajmujących się bezpośrednio lub pośrednio zagadnieniami nauki i szkolnictwa wyższego, zarówno z Polski jak i innych krajów. Od kwietnia 2015 roku pismo jest wydawane przez Centrum Studiów nad Polityką Publiczną UAM oraz Katedrę UNESCO Badań Instytucjonalnych i Polityki Szkolnictwa Wyższego. Wersją referencyjną czasopisma jest wersja papierowa.
"Weterynaria w Praktyce" jest ogólnopolskim miesięcznikiem. Tworzymy nasze pismo dla lekarzy weterynarii, kadry naukowej akademii rolniczych oraz weterynaryjnych laboratoriów diagnostycznych, studentów medycyny weterynaryjnej - przyszłych lekarzy weterynarii.
"Weterynaria w Praktyce" to:
czasopismo dostarczające Ci informacji z każdej dziedziny medycyny weterynaryjnej, począwszy od dermatologii, a skończywszy na kardiologii i chirurgii.
omówione ciężkie przypadki, przy których znajdziesz pomocne komentarze ekspertów, które są cennym źródłem informacji w codziennej pracy lekarzy weterynarii.
wskazówki dotyczące procedur obowiązujących w weterynarii, prawie i marketingu, które ułatwią pracę w Twoim zawodzie.
interpretacja wyników przeprowadzonych terapii z użyciem danego leku wraz z dokładnym opisem grupy badawczej i wnioskami.
Pragniemy też zaprosić na organizowane przez redakcję „Weterynaria w Praktyce” konferencje i szkolenia, na których można pogłębić swoją wiedzę w temacie chirurgii rekonstrukcyjnej, infekcji pola operacyjnego, czy sterylizacji pacjenta. Zachęcamy do prenumeraty „Weterynarii w Praktyce”, która gwarantuje stały dostęp do praktycznej wiedzy, a także na fanpage „Praktycznie o Weterynarii”.
Czasopismo jest indeksowane w bazie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (3 pkt) oraz w bazie Index Copernicus (40,53 pkt).