Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej

  Wydział Medycyny Weterynaryjnej

   Uniwersytet Rolniczy w Krakowie  

plik svg - godło

grafika ilustracyjna

Stacjonarne, jednolite studia magisterskie na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na kierunku  weterynaria trwają 11 semestrów. Językiem wykładowym jest język polski. Do podjęcia studiów upoważnione są osoby posiadające świadectwo dojrzałości albo inny dokument uznany za równoważny polskiemu świadectwu dojrzałości (informacje na temat wymogów formalnych jakie musi spełnić kandydat na studia znajdują się na stronie rekrutacji)

Absolwenci studiów weterynaryjnych otrzymają dyplom lekarza weterynarii oraz prawo wykonywania zawodu, co pozwoli na prowadzenie prywatnej praktyki weterynaryjnej, prace w lecznicach i klinikach weterynaryjnych oraz da możliwość zatrudnienia w Inspekcji Weterynaryjnej.

Absolwenci mogą podejmować pracę w klinikach weterynaryjnych, w laboratoriach diagnostycznych, uczelniach i instytutach badawczych, względnie też kontynuować naukę w szkole doktorskiej.

Lekarze weterynarii są również zatrudniani w Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Inspekcji Farmaceutycznej. Przed absolwentami kierunku weterynaria stoją także możliwości zatrudnienia za granicą, w tym w organizacjach międzynarodowych (FAO, WHO, WTO i temu podobnych) oraz agendach Unii Europejskiej – szczególnie w Dyrekcji Generalnej Zdrowie i Ochrona Konsumenta oraz Europejskim Biurze ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA).